Két új funkciónak köszönhetően Biztonságosabbá válik a Google levelezőrendszerének használata
Böngészés közben, ha egy oldalra szeretnénk bejelentkezni – a postafiókunkba vagy adatlapunkhoz -, akkor láthatunk egy kis négyzetet, amit kipipálva titkosított csatornán keresztül léphetünk be, és néhol az is oda van írva, hogy SSL.
Maga az SSL kifejezés a biztonságos átviteli protokollt jelenti. Ez a hálózati protokoll réteg, ami a kliens és a szerver között helyezkedik el. Böngészés alkalmával biztosítja a biztonságos adatforgalmat, például bejelentkezéskor. Ehhez digitális aláírással ellátott tanúsítványt használ, aminek eredménye a titkosított kommunikáció.
A TLS az SSL utódjaként jött létre, SSL 3.1 verziónéven is ismerhető, aminek a célja változatlanul, a titkosítás. Előnyei közé tartozik a bővíthetősége, hiszen egy újonnan létrehozott kódolási algoritmus is könnyen beilleszthető.
A Gmail ezentúl támogatja a levelek TLS (Transport Layer Security) protokoll segítségével történő titkosítását, ezáltal az illetéktelenek sem tudnak beleolvasni a leveleinkbe.
Ahhoz, hogy használni tudjuk ezt a beállítást, szükséges, hogy mind a küldő, mind a fogadó fél olyan email-szolgáltatóval legyen kapcsolatban, amelyik használja a TLS protokollt.
Ha ezentúl a Gmailben kapott üzenetünk jobb felső sarkában egy nyitott piros lakatot látunk, az azt jelenti, hogy nem biztonságos csatornán futnak a mailjeink – vagyis a címzettünk, vagy akitől levelet kapunk, nem ilyen szolgáltatóval van kapcsolatban.
Ugyancsak vizuális megjelenítést alkalmaz a jövőben a levelező, ha olyan emailt kapunk, amelynek a küldője nem hitelesített akár az SPF (Sender Policy Framework), akár a DKIM (DomainKeys Identified Mail) által. Ilyenkor a profilkép, az avatar vagy a logó helyén egy piros kérdőjelet látunk majd.