Viszlát, Magyarország! Hello Mucsa!?
Hétfőn délelőtt Botka László, Szeged MSZP-s polgármestere lemondott a miniszterelnök jelöltségéről. Bár a választások előtti taktikája előre jelezhette ezt az összeomlást, mégis fájó, hogy a baloldal ennyire erőtlen tényező ma Magyarországon. Ezt bizonyítja az is, hogy Botkával együtt az MSZP alelnöki tisztségéről Ujhelyi István is lemondott. A szocialista párt (sicc!) ezzel megbukott baloldalinak lenni.
Két tényezővel is magyarázhatjuk Botka visszalépését. A taktikája, miszerint majd mögé felsorakoznak a demokratikus ellenzéki pártok, és az efelé vezető kommunikáció teljesen megbukott. A másik ok már sokkal ijesztőbb, azonban egyre több jel mutat arra, hogy a jelenlegi kormánypártnak nagyon erős romboló ereje van az ellenzéki oldalon is. Ezt az ellenzékiek csak árulózással nyugtázzák. Ennél azonban nagyobb a probléma.
A NER logikája, annak kvinteszenciája nem más, mint hogy a legszervezettebb, legagresszívabb, legalattomosabb politikai erő uraljon minden pillanatot. Bőven elég Sorosozni, migránsozni és semmi szükség politikai víziók felvázolására. Ezért, akiknek víziói vannak, és számukra a hatalom lenne az eszköz, hogy azokat megvalósítsák, sajnálatos módon belebuknak. Áldozatai lesznek azon klikkeknek, amely tagjainak célja maga a hatalom. Főleg ott, ahol olyan cicaharcok dúlnak, mint az MSZP-ben.
Botka személyében jött egy olyan jelölt, akivel talán ez a párt le tudta volna rázni azt a nagyon is megalapozott rossz hírnevét, amit a 2002 és 2009 közötti politikájuk okozott. Nem sikerült baloldalivá tenni azt a pártot, ami eredetileg az kellene, hogy legyen. Persze nem szabad megfeledkezni a Demokratikus Koalíció (sicc!) „felelősségéről” sem. Bár így már teljesen lényegtelenné váltak.
Kampányukat valószínűleg habonyi NER logika fogja irányítani, értsd: demagógia.Hiába elégedetlen annyi állampolgár Magyarországon, a kisebbség zsarnoksága felfalja azokat, akik pozitív jövőképben gondolkoznak. Úgy látom, hogy ebben a helyzetben az az LMP lehet kiút, aminek szintúgy köszönhető Botka bukása, bár az ő politikai számításuk még bejöhet. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ezzel Szél Bernadett egy nagy lehetőséget kapott, mert ha maga mögé fel tudná sorakoztatni a kis baloldali formációkat, akkor a tudatos választók ezt meghálálják. Félő viszont, hogy ez nem lesz elég, és még négy évig fogja egyre mélyíteni a társadalmi különbségeket a jelenleg regnáló rezsim.