Arany menőnek számít Nyitrán! Véget ért a VII. Legere Irodalmi Verseny
Toldi szerelme-társasjáték, Arany-póló, mosógép mellett búslakodó Ágnes asszony, szelfiző Toldi Miklós. Az Arany-életművet három fordulóban feldolgozó Legere Irodalmi Verseny hetedik évfolyamának záró fordulóján, december 18-án a Közép-európai Tanulmányok Karára látogató középiskolás diákok a szervezők számára is meglepő kreatív módon tanúskodtak arról, hogy Arany János pályaképét nemcsak ismerik, hanem értik, sőt a saját világukon keresztül újra is értelmezik azt.
A felsorolt Arany-újragondolások a Legere-verseny minielőadásokat bemutató szakaszában bukkantak fel, ahol a 26 regisztrált, háromfős csapat tagjai eredetibbnél eredetibb ötletekkel álltak elő. A legfontosabb közös szálat az aktualizálás gondolata és a különböző mediális eszközök használata képezte: a zsűri tagjai prezentációkon, kisvideókon, társasjátékon, megzenésített verseken, dramatizálásokon, illusztrációkon keresztül hallották vissza Arany János egy-egy sorát vagy pályaképének valamelyik szakaszát. A minielőadások ebben az évfolyamban olyan sikert arattak az értékelők körében, hogy a szervezők úgy döntöttek, kategóriánként, vagyis a szakközépiskolások és a gimnazisták körében is rendhagyó módon két-két szekciógyőztest hirdetnek ki.
A minielőadások versenye mellett a délelőtti órákban sor került a verseny gerincét alkotó feladatlap kitöltésére is, amely Arany János műveinek kortárs irodalmi fogadtatását tematizálta: a Németh Zoltán előadásán alapuló feladatlap többek között Parti Nagy Lajos, Kovács András Ferenc, Lackfi János, Forgács Miklós, Tőzsér Árpád, Varró Dániel Arany-átiratainak értelmezésére épült. A feladatlap kitöltésével párhuzamosan a felkészítő tanárok Molnár Gábor Tamás, az ELTE oktatója módszertani műhelymunkájába kapcsolódtak be. Míg a szervezők a feladatlap javításával, a végeredmények összegzésével és az oklevelek kiállításával foglalkoztak, a versenyzők és felkészítőik a Csavar Színház A nagyidai cigányok című fergeteges előadásán vehettek részt.